Paparazzi Daily For You

The fastest and easiest way to get what you want!

HLAVNÍ STRÁNKA

Konstantin Lavroněnko: Podrobnější biografie

Konstantin Nikolajevič Lavroněnko

Tento ruský herec se narodil 20. dubna 1961 v Rostově na Donu. Jeho rodiče neměli k umění žádný vztah – otec pracoval v továrně, matka vázala knihy.

Spolu se starší sestrou Konstancií se účastnil amatérských divadelních představení pod režisérskou taktovkou Galiny Ivanovny Žigunovy (matka herce Sergeje Žigunova). Jak Lavroněnko později vzpomíná, Žigunova se divadelní skupině velmi věnovala a Lavroněnka silně ovlivnila.

Když v roce 1978 ukončil školu, vydal se do Moskvy, kde se pokusil dostat na Šukinovu školu, avšak bylo mu řečeno, že je příliš mladý. Po návratu domů se dostal na Rostovkou uměleckou školu, kde studoval na herecké fakultě. Zajímavostí je, že nastoupil rovnou do druhého ročníku.

Po ročním studiu nastoupil na povinnou vojenskou službu, kde se dostal do uměleckého souboru severokavkazského vojenského okruhu. Zde zpíval a také působil jako ceremoniář.

Když si splnil svou vojenskou povinnost, vstoupil do moskevské školy-studia při věhlasném MCHATu, kde v letech 1981-1985 studoval pod vedením A. Popova. Následně hrál rok v divadle Satirikon, kde se také seznámil s Vladimírem Mirzoevym, který s divadelním sdružením Debut v divadle Lenko nastudoval hru Sváteční den a přizval k sobě Lavroněnka. Po zhlédnutí představení se Mark Zacharov rozhodl uvést Lavroněnka na hlavní scénu. I v tomto divadle strávil herec jeden rok.

Když Vladimír Mirzoev dostal v rámci programu WTO vlastní studio, přešel Lavroněnko k němu. Mirzoev odcestoval v roce 1989 do Kanady a svou hereckou společnost přenechal Vladimíru Klimenkovi, který ji nazval Masterskaja Klima. Se společností Lavroněnko strávil sedm let, během nichž jezdil na turné do Německa i Belgie.

Svůj filmový debut si odbyl už za svých studentských let. Stal se jím film režiséra Nikolaje Lyrčikova „Yeshchyo lyublyu, yeshchyo nadeyus“ (Ještě miluji, ještě doufám; 1985), ve kterém si Lavroněnko zahrál se svým učitelem Jevgenijem Aleksandrovičem Jevstigneevym.

Andrej Zvjagincev si v divadle všiml Lavroněnka a hned mu nabídl hlavní roli ve filmu Vozvrashcheniye (Návrat; 2003). Zdánlivě nenápadný snímek byl nominován na Zlatý Globus a na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách získal dokonce Zlatého lva a režisérovi přinesl debutantskou Cenu Luigiho De Laurentiise.

Poté začala Lavroněnkova kariéra strmě stoupat. Po boku Daniela Craiga si střihl roli Josefa v britském thrilleru Archangel (2005), přijal i nabídku na účinkování v ruském válečném seriálu Likvidace (2007).

Lavroněnko se objevil i v dalším Zvjagincevovově filmu Izgnanie (The Banishment; 2007), který mu na Filmovém festivalu v Cannes roku 2007 přinesl Cenu pro nejlepšího herce.

Z Lavroněnka se definitivně stává hvězda. Roku 2008 přijímá hlavní roli v provokující akční podívané Nová země. A Lavroněnko pokračuje v krasojízdě kontroverzními tématy dál. Petr Jákl si ho vyhlédl pro svůj netrpělivě očekávaný režisérský debut Kajínek, ve kterém Lavroněnko ztvárnil našeho nejslavnějšího vězně. Premiéra je stanovena na 5. srpna 2010.

Konstantin Lavroněnko je ženatý, má dceru Ksjušu (16).
Žádné komentáře
 
Thank you for visiting